Na Pomorzu weekend będzie wietrzny i dynamiczny! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który przemieszczać będzie się nad Morzem Północnym i Skandynawią. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach może on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalnie przejdą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być  częściowo na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodził do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie ciepło oraz pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.