W piątek będzie deszczowo i z bardzo zmienną pogodą! – Prognoza na 5 czerwca

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego. Poza tym nasunie się też system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i między innymi nieco chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu, który w porywach będzie dochodził 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie nadal występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz możliwe będą między innymi burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodził do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Comments are closed.