Na Pomorzu w piątek będzie pochmurno i deszczowo! – Prognoza na 5 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie dodatkowo dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Niemiec oraz też systemem frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie jeszcze bez opadów oraz pochmurno i z przejaśnieniami. Jedynie opady deszczu o zmiennym natężeniu pojawią się w rejonie Ustki i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do 20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 993 hPa.

Comments are closed.