W czwartek przejdą burze oraz będzie ciepło i pochmurno! – Prognoza na 4 czerwca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Niemiec. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół dość wilgotne też powietrze z południowego-wschodu i południa, które dodatkowo objawi się rozwojem kolejnych burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą nadal przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalnie mogą pojawić się burz z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim i częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-zachodu. Jedynie Nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.