Na Pomorzu w Czwartek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 4 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby napływać będzie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. Poza tym pogodę w północnej Polsce kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Niemiec.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu będzie dość pogodnie i bez opadów oraz między innymi miejscami pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą we wschodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa nadal mogą pojawić się przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Dodatkowo Nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodził do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.