W środę będzie ciepło oraz rozwijać będą się burze! – Prognoza na 3 czerwca

Nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz. W dodatku pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Niemiec.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poz tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.