Na Pomorzu w środę będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 3 czerwca

W ciągu doby wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Niemiec. Poza tym cały czasy nad Pomorze napływać będzie dość niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować małe oraz zmienne zachmurzenie. W zamian tego częściowo nad samym morzem i w wielu miejscach województwa możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół ciepło oraz między innymi pojawi się też małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa niewykluczone będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.