We wtorek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 2 czerwca

Nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północnym-wschodzie oraz też w Centrum na wschodzie i południowym-wschodzie pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie występować małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie, północy i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie od dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.