Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 2 czerwca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie nadal umiarkowanie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu przez najbliższe dni kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.