W dzień dziecka wrócą liczne przejaśnienia i burze! – Prognoza na 1 czerwca

Z początkiem nowego miesiąca wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad południowej części Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północy w Centrum na południu i wschodzie Polski w dalszym ciągu występować będą ulewne opady oraz o zmiennym o słabym natężeniu opady deszczu. W zamian tego w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo w Centrum na wschodzie i południu kraju niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

Comments are closed.