Na Pomorzu w poniedziałek wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 1 czerwca

Z początkiem nowego miesiąca wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż znad południowej części Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu powinno być pogodnie i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz pojawi się też małe a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.