W niedzielę będzie deszczowo i z przejaśnieniami! – Prognoza na 31 maja

W ostatni dzień weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Ukrainy. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne dość ciepłe i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na południu w Centrum i na wschodzie Polski niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa i na Wybrzeżu powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem przeważnie pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i mżawki o silnym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na południu w Centrum i na wschodzie kraju niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz też częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.