W sobotę będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 30 maja

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie w dalszym ciągu niestabilne oraz też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym pogodę między innymi kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski oraz w górach i nad samym morzem występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na północy i zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.