Na Pomorzu w weekend będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze przez weekend napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski do końca weekendu kształtować będzie między innymi wyż znad zachodniej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym we wschodniej i centralnej części województwa niewykluczone będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego we wschodniej części województwa również możliwe będą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego-wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.