Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 29 maja

Z początkiem weekendu wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż znad Morza Północnego. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz też nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr przeważnie będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.