W czwartek będzie ciepło oraz możliwe będą lokalne burze! – Prognoza na 28 maja

Nad obszar Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz też dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować przez najbliższe dni będzie wyż znad Morza Północnego i Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i częściowo też na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. W zamian tego w porywach miejscami może on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.