Na Pomorzu w czwartek możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 28 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie dość ciepłe i też nieco chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy. Poza tym przez najbliższe dni na Pomorzu pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.