W środę będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 27 maja

Nad obszar Polski w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę do końca tygodnia kształtować będą między innymi wyże znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz przejdą burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i zachodzie Polski. Dodatkowo na Wybrzeżu i północy będą też rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą przejść burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i Wybrzeżu. Dodatkowo na północy i nad samym morzem niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. W zamian tego w porywach może miejscach dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.