Na Pomorzu w środę wystąpią przejaśnienia i mgły! – Prognoza na 27 maja

Nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz też dość wilgotne powietrze, które sprzyjać będzie w rozwoju licznych mgieł i zamgleń. Poza tym do końca tygodnia pozostaniemy pod wpływem wyżów, które stacjonować będą nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Północnym.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim może miejscami dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.