We wtorek również będą rozwijać się liczne Burze! – Prognoza na 26 maja

W ciągu doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które na obszarze Polski dodatkowo objawiać będzie się rozwojem masowej konwekcji i licznych burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Poza tym mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.