Na Pomorzu we wtorek pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 26 maja

Nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy. Poza tym pogodę na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i Wybrzeżu. Dodatkowo mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Dodatkowo mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.