W poniedziałek również mogą rozwijać się Burze! – Prognoza na 25 maja

Z początkiem tygodnia nad obszar naszego kraju napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Poza tym pogodę na obszarze Polski do końca tygodnia kształtować będzie dodatkowo pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu oraz w porywach miejscami może on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie pojawią się też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć a później zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.