W poniedziałek na Pomorzu będą nadal rozwijać się Burze! – Prognoza na 25 maja

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie przez najbliższe dni pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu oraz w porywach miejscami może dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.