W niedzielę w całej Polsce pojawią się Burze! – Prognoza na 24 maja

Nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu, które w wielu miejscach będzie sprzyjać w rozwoju burz. Poza tym pogodę na obszarze Polski przez najbliższe dni kształtować będzie miedzy innymi pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu oraz w porywach miejscami może dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach miejscami może on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.