W weekend w całej Polsce będą rozwijać się burze! – Prognoza na 23 maja

Nad obszar Polski w ciągu weekendu napływać będzie niestabilne oraz też nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który od zachodu przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dodatkowo pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. W zamian tego w porywach nad morzem oraz też częściowo na północy i zachodzie może dochodzić 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem przeważnie będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewaga wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu. W zamian tego w porywach może dochodzić miejscami do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.