Na Pomorzu w weekend będzie ciepło oraz przejdą Burze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski w ciągu weekendu będzie napływać niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym na Pomorzu i Wybrzeżu będą rozwijać się liczne burze i dodatkowo pojawią się przelotne opady konwekcyjne.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno początkowo być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach może miejscami dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę będzie na ogół pochmurno oraz między innymi pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on miejscami dochodzić 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach może on miejscami dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.