W piątek przybędzie więcej chmur i będzie ciepło! – Prognoza na 22 maja

Nad obszar Polski z początkiem weekendu napływać cały czas będzie ciepłe oraz też chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie między innymi wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem powinno być bez opadów i dość pogodnie. Jedynie występować będzie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy. Dodatkowo w porywach miejscami może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na północnym-wschodzie i wschodzie występować mogą przelotne opady deszczu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.