Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i pochmurno! – Prognoza na 22 maja

Z początkiem weekendu wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż znad Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się całkowite a także małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim może dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.