W czwartek będzie ciepło i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 21 maja

Nad obszar Polski w dalszym ciągu i na dniach napływać będzie ciepłe oraz też dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie między innymi wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu oraz też częściowo na zachodzie a także na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na wschodzie i południowym-wschodzie kraju niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków oraz dodatkowo w porywach może dochodzić miejscami do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.