Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło i bez opadów! – Prognoza na 21 maja

Nad obszarem północnej Polski w ciągu doby w dalszym ciągu pogodę kształtować będzie wyż znad Skandynawii. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach może miejscami dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.