W środę wystąpią przejaśnienia oraz miejscami popada! – Prognoza na 20 maja

Nad obszar Polski w ciągu doby cały czas napływać będzie dość chłodne oraz też nieco ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę do końca tygodnia i z początkiem weekendu kształtować będzie wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym niewykluczone są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo mogą pojawić się lokalne burz z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu oraz też na zachodzie kraju i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.