Na Pomorzu w środę będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 20 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby cały czas napływać będzie dość niestabilne oraz też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie do końca tygodnia układ wysokiego ciśnienia znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne zachmurzenie. W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też małe a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i na zachodzie województwa niewykluczone będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.