We wtorek na Pomorzu będzie ciepło oraz wystąpią burze! – Prognoza na 19 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie niestabilne oraz też dość wilgotne i na ogół ciepłe powietrze z zachodu i północnego-zachodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.