We wtorek mogą rozwijać się burze oraz będzie ciepło! – Prognoza na 19 maja

Nad obszarem Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji. W zamian tego napływać też będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.