W poniedziałek wystąpią opady deszczu i lokalne burze! – Prognoza na 18 maja

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu. Jedynie na obszarze północnej Polski w dalszym ciągu będzie napływać chłodne oraz dodatkowo wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu występować będzie zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum na południu i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.