Na Pomorzu w poniedziałek będzie deszczowo i pochmurno! – Prognoza na 18 maja

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie na ogół dość chłodne oraz też nieco cieplejsze i wilgotne powietrze zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym w tej części obszaru pogodę kształtować początkowo będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie na Pomorzu i Wybrzeżu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie całkowite i duże zachmurzenie. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.