W niedzielę wystąpią przejaśnienia i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 17 maja

W ciągu doby pogodę na obszarze kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Jedynie na północy Polski wpływ na pogodę będzie w dalszym ciągu mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Finlandii. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też nieco cieplejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie i północy Polski oraz nad morzem występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie również występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C/+16°C nad morzem i w północnej Polsce do +17°C/+19°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.