Na Pomorzu weekend przyniesie silny wiatr i lokalne burze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie dość chłodne oraz też nieco cieplejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę do końca weekendu w dalszym ciągu na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego we wschodniej części województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi niewykluczone są dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz ale i tak do końca ich nie można wykluczyć. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.