W piątek miejscami zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 15 maja

Nad obszar naszego kraju napływać będzie w dalszym ciągu dość chłodne oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na obszarze Polski kształtować dodatkowo będzie pole nieco obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi możliwe są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz też nad morzem i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północy w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.