Na Pomorzu w piątek będzie dość ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 15 maja

Z początkiem nowego weekendu pogodę na północy Polski kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne zachmurzenie. W zamian tego w wielu miejscach występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później pomału zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.