W czwartek miejscami zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 14 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia oraz dodatkowo mogą wystąpić przelotne opady konwekcyjne a nawet możliwe są lokalne burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami może pojawić się małe oraz zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.