Na dużym obszarze Polski przelotnie popada i zagrzmi! – Prognoza na 14 maja

Nad obszarem Polski pogodę w ciągu doby kształtować już będzie pole podwyższonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie też nieco cieplejsze oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+12°C nad morzem i Pomorzu do +13°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.