W środę wystąpią opady mieszane oraz przejdą burze! – Prognoza na 13 maja

Nad obszar Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też wilgotne i na ogół chłodne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na obszarze naszego kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju oraz nad samym morzem i w górach pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie oraz też na północy i częściowo w Centrum Polski występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie przejdą burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć a później nad ranem zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.