Na Pomorzu w środę wystąpi silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 13 maja

Nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też wilgotne i na ogół chłodne powietrze. W dodatku pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii, który między innymi przyniesie ze sobą system frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i burzami.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Jedynie w czasie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

Comments are closed.