We wtorek wystąpią burze i opady mieszane! – Prognoza na 12 maja

Nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych. W zamian tego na północnym-wschodzie Polski pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym znad zachodniej części Rosji. Zaś na pozostałym obszarze kraju wpływ na pogodę będzie na ogół mieć pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu oraz miedzy innymi niewykluczone są dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.