W poniedziałek pogoda będzie zmienna oraz przejdą burze! – Prognoza na 11 maja

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi chłodne a także ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+13°C nad morzem oraz na zachodzie i Pomorzu do +17°C/+26°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.