Na Pomorzu w poniedziałek będzie pochmurno i burzowo! – Prognoza na 11 maja

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu. W zamian tego pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej Skandynawii oraz też nasunie się system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno oraz między innymi pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.