W niedzielę wystąpią przejaśnienia oraz przejdą Burze! – Prognoza na 10 maja

Nad obszar Polski w ciągu doby cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz też początkowo ciepłe a później również chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz dodatkowo system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.