W weekend na Pomorzu będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który między innymi będzie przynosić ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz też wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w sobotę na ogół będzie pogodnie i też bez opadów. Jedynie częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa możliwe jest małe zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu w ciągu dnia i wieczorem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.