W sobotę pogoda będzie zmienna oraz przejdą burze! – Prognoza na 9 maja

Nad obszar naszego kraju przez weekend napływać będzie ciepłe oraz też nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu. Poza tym pogodę na obszarze całej Polski kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia a także nasunie się system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie początkowo bez opadów oraz między innymi pojawi się też małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie nad samym morzem i Wybrzeżu będzie on dość silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później zacznie już wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.